תפקידן של הרצאות בכנסים וימי עיון

חברות ועסקים רבים עורכים לאורך השנה כנסים, ימי חברה וימי עיון. המטרה בעריכת ארועים שכאלה יכולה להיות מגוונת: סיכום שנה, יום כיף לעובדים, חניכת מוצר חדש, תערוכה, ארוע משותף לכמה חברות העוסקות באותו תחום ועוד. אירגון ארועים שכאלה איננו עניין קל, ולכן מארגנים רבים בוחרים בדרך השגורה והמובנת מאליה: נאומים, כיבוד, הנחיה יבשה על פי הספר, ולפעמים תוכנית אמנותית כלשהי. אולם, בשנים האחרונות אנו רואים כניסה חזקה מאוד לתחום הכנסים: הרצאות מפי מרצים מומחים בתחומם.

מי הם המרצים?

אם חשבתם על עוד נאום של הבוס שלכם באותן המילים שכבר שמעתם כל כך הרבה פעמים בעבר, שיכחו מזה. אם פעם, אותם מונולוגים היוו את האתנחתא האפרורית של הערב, זו שצריך לצלוח לפני שעוברים לשעשועים, כיום ההרצאה היא מסמר הערב. היא מהווה את שיאו, והיא זו שמכתיבה את אופיו.

ההרצאות יכולות להיות בקשת של נושאים. מן הסתם, בארועים עסקיים, הפופולריות ביותר הן כאלה שעוסקות בעולם העסקים והכלכלה. המרצים הם אנשים מומחים ולרוב מפורסמים, לפחות בתחום שלהם: אנשי תקשורת, אנשי אקדמיה, קליברים בעולם העסקים ועוד. הם חולקים מהידע שלהם בנושאי מתודולוגיות ניהול, דרכי שיווק, מגמות עכשוויות וגם פילוסופיות כלכליות. לעתים הם גם עורכים סדנאות אשר מסוגלות ממש להכניס שינויים מרחיקי לכת בעסקים שונים. החוכמה היא לדעת לבחור את המרצה הנכון, זה שההרצאה שלו היא בדיוק מה שחסר לחברה באותו הרגע, ושהידע שהוא חולק ייפול על אוזן קשובה מצד העובדים והנוכחים.

נושאי הרצאה שונים

אך לא מדובר רק בכלכלה. אתם תופתעו ממגוון הנושאים שאפשר להזמין היום. האם ידעתם שיאיר ניצני מעביר הרצאות על זיהוי הקול הפנימי והתנהלות כטאלנט? שדפני ליף מעבירה הרצאה על נסיונה כמי שעמדה מאחורי המהפכה החברתית החדשה? שאיתי אנגל מרצה על אזורים מוכי מלחמה, ואילו סנדרה רינגלר מרצה על סטיילינג בארועים? כל אלה יכולים להיות בכנס הבא בו אתם משתתפים. יש רק להתאים את המרצה לארוע.

כיום ניתן לעיין ב"תפריט" המרצים וההרצאות ופשוט לבחור, בסוכנויות מיוחדות שדרכן ניתן להתוודא לנושאים השונים ולהזמין. אחת מהן היא סוכנות קרן אלוף, בה ניתן למצוא את כל המרצים שהוזכרו ועוד הרבה אחרים.

הרצאות