שירותי מחשוב ענן – ליהנות מכל העולמות

בתחילה, רק חברות גדולות נהנו משירותים אלו, שניחוח חזק של ארצות הברית נידף מהם, אווירה של יעילות, קלילות וניהול ברמות הגבוהות ביותר. כעבור זמן לא רב במונחים עסקיים, ניכר היה כי גם בקרב עסקים בינוניים ואפילו בין עסקים קטנים, יש לשירותים אלו ביקוש רב.

המדובר הוא בשירותי מחשוב ענן, שכבר יכול ויצא למי שמגיע מתחומים קרובים – לשמוע את המושג מספר פעמים. אחרים כבר עובדים מדי יום באמצעות מחשוב ענן ואילו ישנם עובדים שאפילו אינם מודעים לבסיס רשת הנתונים עליה הם יושבים וכבר אינם מכירים רמות נמוכות יותר של תפקוד.

מהו מחשוב ענן? למעשה, טכנולוגיות מחשוב ענן מאפשרות לחברה לשמור את המידע המסווג והמידע החשוב כולו על גבי ספק חיצוני. שמירת המידע על גבי ספק חיצוני מאפשרת לחברה לעבוד עם המידע בקלות ובנוחות, מבלי להיתקל בתקלות תפעול, מבלי להוציא מדי שנה הוצאות על רכישת רישיון או חידושו, מבלי להזמין טכנאי שירות על כל תקלת תוכנה ומבלי להיתקל בקשיים עקב כובד של התוכנה.

באמצעות שירותי מחשוב ענן, מאוחסן כל המידע הדרוש לחברה על גבי שרת מרוחק. על גבי השרת מגובה החומר מדי יום ביומו וניתנת לו הגנה מרבית לסיווג כל סוגי המידע הקיים, כנגד פריצות. הארגון ועובדי החברה מקבלים גישה מלאה למידע, אולם זאת מבלי שהחברה עצמה צריכה לאחסן את כל כובד הנתונים. חוות השרתים החיצונית מעניקה לחברה חסכון תודות להימנעות משימוש בחשמל מרובה של השרת, וכמו כן הוצאות בגין אבטחת המידע ותחזוקה שוטפת של הנתונים הרבים.

שרתים אלו הנמצאים במיקום מרוחק מהחברה וזמינים לה כל אימת שתחפץ, מחייבים את החברה רק על השימוש החודשי ולא על תחזוקה או על ביטוח המידע וכיוצא באלה. כך מתאפשר לחברה חסכון כספי משמעותי מדי חודש בחודשו. יתרון נוסף של שירותי מחשוב ענן הוא מערכת ההפעלה המוענקת חינם אין כסף למקבלי שירותי מחשוב ענן, ואין משנה אם מדובר במייקרוסופט או לינוקס – הרי שתפעול מערכות אלו איננו מהקלים כשמדובר בפונקציות מסוימות, ולכן התמיכה הניתנת מטעם החברה מהווה יתרון משמעותי.

לא עוד המתנה של שעות ארוכות לטכנאי או לסיוע מקצועי אלא פתרון בעיות מיידי ומרחוק, תוך שניות מספר. שירותי מחשוב ענן, לסיכום, חוסכים בעלויות חשמל וקירור, הוצאות אבטחת מידע והוצאות תחזוקה שוטפת, רכישה של ציוד, ציוד היקפי ותשתיות שונות ושקט מהצורך הבלתי פוסק בניהול של התוכנה. הידעתם כי כמעט כל אנשי המקצוע שעוסקים בתחום בניית אתרים עובדים עם מערכות מחשוב ענן? למה אתם שואלים? כי זה הדרך הכי נוחה והכי יעילה לעבוד על מערכות ניהול תוכן באינטרנט!

http://www.opserv.co.il/he/

מחשוב ענן