הדמיית שיער :: קרחת – כבר לא גזירה משמיים

אחד מתהליכי ההתבגרות של גופינו הינו נשירת שיער, במוקדם או במאוחר כל אחד ואחת מאיתנו יסבול מבעיה זו בדרגות שונות, נשירת השיער נגרמת עקב מספר גורמים כאשר הגורם הבולט ביותר הוא גנטיקה, בין הגילאים 18-20, הורמון ה- DHT משתחרר בקצב מוגבר יותר ומביא להחלשת השורשים וכתוצאה מכך לדילול שיער, יחד עם הידללות השיער, ההורמון פוגע בטיב השיערה והשערה הופכת דקה יותר וחלשה יותר. כיום ישנם פתרונות חלקיים לתופעת נשירת שיער מוגברת, על ידי נטילת תרופות או שימוש בקרמים מסויימים המאיטים את קצב השתחררות הורמון ה- DHT ניתן להאט את קצב ההתקרחות, אולם עדיין לא נמצא פיתרון אשר עוצר את ההתקרחות ומאפשר צמיחה חדשה של שיער.

מתופעת ההתקרחות סובלים בעיקר גברים אשר מספרים על תחושות קשות כאשר שיערם הולך ומתמעט על הקרקפת, בעיקר אצל בחורים צעירים אשר שיערם מתחיל לנשור בכמויות גדולות ישנה ירידה חדה בביטחון העצמי ופגיעה בגבריות בעיני עצמם.

מה ניתן לעשות עם בעיית ההתקרחות?

אחד הפתרונות האסטתיים העתיקים ביותר הינו, חבישת פיאה, כיום ישנן פיאות אשר מעניקות לבעליהן מראה טבעי ומודבקות לקרקפת בצורה בטוחה המאפשרת תנועה חופשית ללא חשש, אולם פיתרון זה עם השנים הפך לאחד הפיתרונות הפחות פופולרים ואף מעוררים גיחוך בקרב אנשים רבים. השתלת שיער, גם היא היתה בעבר נחלת הכלל, גברים רבים אשר החלו להתקרח ניגשו למכונים אשר עוסקים בהשתלות שיער, תהליך השתלת שיער הוא תהליך מורכב וארוך ולא מתאים לכל אחד ולכל קרקפת, בתהליך זה נלקחות שיערות מחלק גוף אחר של המטופל ומושתלות בעזרת מכשירים מיוחדים אל הקרקפת, הבעיות בטיפול מסוג זה הוא שלא כל קרקפת מגיבה טוב להשתלה ולעיתים רבות השתלים אינם נקלטים והטיפול צריך להיפסק באמצע.

הדמיית שיער – איך זה עובד?

אחד הטיפולים האסתטיים החדשניים ביותר בתחום ההתקרחות, הינו הדמיית שיער, הדמיית שיער כשמה כן היא, מדמה את מראה השיער ברמת דיוק גבוהה ביותר. תחילה על המטופל לעבור איבחון ראשוני אשר יבהיר את מצב נשירת שיערו, האם השיער נושר בשל גנטיקה או בשל מחסור בויטמינים מסויימים ותזונה לקוייה, לאחר האיבחון תיבדק הקרקפת של המטופל וזקיקי שיערו. על ידי מיכשור מתקדם ניתן לראות את כיוון שצמיחה של כל זקיק וזקיק שיערה אשר צומח על הקרקפת, ניתן לראות את צפיפות צמיחת השיער ולחזות את קצב ההתקרחות. לאחר איבחונים אלו ובדיקות אלו, תוחדר לקרקפת פיגמנטציה אשר מדמה את זקיקי השיער, למעשה הדמיית שיער היא מעין קעקוע אשר נעשה בשיטה ייחודית ושונה מקעקוע רגיל.

כיצד אראה לאחר טיפול של הדמיית שיער?

טיפול אסתטי של הדמיית שיער מעניק למטופל מראה של תספורת קצוצה מאוד, היתרונות של שיטת טיפול זו הינם רבים כאשר הבולט ביניהם הוא השקט שלאחר הטיפול, כלומר, אין צורך בתחזוקה שוטפת ובעשרות ביקורים חוזרים ונשנים אצל המטפל, לאחר הטיפול אשר נמשך בין 3 – 10 מפגשים המטופל יהיה חופשי להמשיך בחייו עם ה"תספורת" החדשה שלו, כאשר פעם בשנה יזדקק להגיע בכדי לעשות תיקונים ושיפורים קטנים, אשר מטרתם לשמור על המראה הראשוני.