בין Finger Food לדוכני אוכל – מה מתאים לאיזה אירוע?

שני הטרנדים הכי חמים בכל הקשור לאוכל באירועים היום הם מגשי האירוח שכוללים Finger Foods למיניהם ודוכני אוכל שמוצבים בזירת האירוע ומאפשרים לקהל האורחים לנוע ממקום למקום ולטעום מנות שונות. אנשים שעורכים אירוע כיום מתלבטים בין סוגי האירוח האלו ובין הגשה עד לשולחנות, הזמנה מהמלצר ועוד סוגי אירוח קייטרינג שונים. אנחנו כאן כדי לעזור לכם ללמוד על כל סוג הגשה אחר ולסייע לכם להגיע להחליט איזה סוג אירוח מתאים במיוחד לאירוע שלכם.

מהו Finger Food?

Finger Food או בשמו הישראלי – אוכל אצבעות, הוא צורת הגשה שהפכה טרנדית במיוחד בשנים האחרונות אבל למעשה קיימת מאז ומתמיד. הרעיון הוא פשוט: יצירת אוכל קטן, שניתן לקחת ביד, לאכול בביס או שניים, תוך כדי שוטטות בין האורחים, "מינגלינג" ושיחה עם עוברים ושבים.

היום אפשר למצוא מגשי אירוח מפוארים ואיכותיים שכוללים מנות שונות, גם חלביות ולעיתים גם בשריות, שמוצעות באירועים שונים. ניתן למצוא מנות כמו מיני קישים, כריכים, מאפי בצק עלים ועוד אינספור סוגי מנות קטנות שניתן להרים ולקחת מהמגש ולהמשיך למגש הבא. בעוד שבעבר אוכל אצבעות היה מוגש בעיקר במסיבות קוקטייל קטנות, מסיבות יומולדת או מסיבות רווקות היום אפשר למצוא את המנות הקטנות האלו כמעט בכל אירוע – גם בחתונות במסגרת קבלות הפנים, גם בבריתות ובבר או בת מצווה ובכל אירוע אחר.

מהם דוכני אוכל?

דוכני אוכל כשמם כן הם. הם דוכנים המוצבים על ידי חברת הקייטרינג במקום האירוע ובכל אחד מהם מוגשות מנות שונות לרווחת האורחים. היום אפשר להקים דוכנים רבים שהאורחים פשוט עוברים ביניהם ובוחרים את המנות שהם הכי רוצים לטעום. האפשרות לעבור מתחנה לתחנה ולהחליט בעצמנו מה אנחנו רוצים לאכול היא יתרון משמעותי. עבור מארגני האירוע, זוהי הזדמנות להציע הרבה מאד מנות מבלי ליצור לחץ על מלצרים. בין דוכני האוכל שאפשר למצוא היום לאירועים תמצאו מנות פסטה, בר לחמים, בר סלטים, דוכני מרקים, דוכני מנות ראשונות ודוכני מתוקים וקינוחים.

היתרון המשמעותי של דוכני אוכל הוא ההצע הגדול והתחושה המרשימה בכל אירוע. הם משלבים גם אוכל טוב וגם חופש פעולה של האורחים שלא מחוייבים לשבת ליד השולחנות ולחכות למלצר. היום זוגות רבים שעומדים בפני חתונה מחליטים לוותר על צורת ההגשה הקלאסית ולבחור בדוכני אוכל. בנוסף, דוכני אוכל אידיאליים לאירועים כמו בריתות, מסיבות ימי הולדת וימי נישואין, בר מצווה ועוד.

השילוב המושלם – גם וגם

מי שלא ממש מצליח להחליט בין שני סוגי ההגשה האיכותיים הללו, יוכל לשלב ביניהם. היום מקובל מאד להקים דוכני אוכל בתוך שטח האירוע ולגבות אותם עם מלצרים שמסתובבים בין האורחים ומציעים מנות Finger Food שונות בנוסף למנות המוצעות בתחנות האוכל השונות. זוהי אפשרות ליצור גם תנועה וחופש אצל האורחים וגם להציע להם את כל המבחר האפשרי, כך שכל אורח, גם הבררן ביותר, יוכל למצוא את המנה שתשמח אותו.

העובדה שמדובר בצורת הגשה עכשווית, שלא מצריכה שימוש בהרבה מאד מלצרים שמסתובבים בין השולחנות ולא יוצרת תורות ארוכים ל"בופה", הופכת את שני הטרנדים החמים האלו לפתרון הטוב ביותר גם לאירועים קטנים כמו ימי הולדת וגם לאירועים גדולים כמו חתונות וברית מילה. הדבר החשוב ביותר כשבוחרים חברת קייטרינג שמתמחה בשני הסוגים הללו של הגשה לאירועים הוא לבחור בחברה שמייצרת מנות איכותיות, מחומרי גלם טריים ומאפשרת את המגוון הכי גדול של סוגי מנות שונות – כדי שכל אורח ימצא עבורו את הביס הכי מושלם ומפנק.